Nowości na 50-lecie marki Janod.

Za każdym razem kiedy siadam do redagowania wpisu odnośnie zabawek, ogarnia mnie wewnętrzna radość, która chyba drzemie w każdym z nas. Uwielbiam wracać wspomnieniami do swojego dzieciństwa i tego uczucia beztroski. Palec pod budkę, chowany, berek, klasy, guma czy kapsle – to gry i zabawy, które były wtedy popularne. Z trudem jednak mogę przypomnieć sobie zabawki, którymi bawiłam się w domu i nie wynikało to z ich nadmiaru, a z większego zaangażowania w zabawę na świeżym powietrzu.

Decyzje zakupowe w zakresie nowych zabawek dla moich chłopców, staram się podejmować przy udziale rozsądku. Wiem, że zabawki dla Leosia muszą przetrwać próbę czasu i być na tyle uniwersalne, by Antek mógł je z powodzeniem przejąć, gdy Leonard straci nimi zainteresowanie. Tak jest w przypadku zabawek Janod, które bawią, uczą, pomagając poznawać świat od najmłodszych lat, bez kompromisów w sferze jakości czy estetyki.

W tym roku marka Janod świętuje 50 urodziny i w związku z tym, chciałabym pokazać Wam w tym wpisie kilka nowości, a wśród nich gigantyczne, tekturowe puzzle, które świecą w ciemności.

Puzzle – Ciało człowieka

Do puzzli mam ogromną słabość, bo uważam, że jest to idealna rodzinna rozrywka. Od lat konsekwentnie polecam wszelkiego rodzaju puzzle, które stymulują pamięć, koncentrację i sprawność manualną już od najmłodszych lat.

Puzzle – ciało człowieka, to doskonały sposób na poznawanie sekretów ludzkiego ciała. Dodatkową atrakcją tych puzzli  jest to, że świecą w ciemności! Uwierzcie mi, że 100-elementowa, fluorescencyjna grafika przedstawiająca ludzki szkielet, robi wrażenie.

Drewniany pociąg dla dzieci- Straż pożarna

Jak ma się w domu dwójkę chłopców to wiadome jest to, że jeżeli chodzi o zabawki to przeważają auta i generalnie wszystko co ma koła.

Ogromnym plusem tej zabawki, są magnesy wbudowane w poszczególne wagony, dzięki czemu możemy je łatwo i bezpiecznie łączyć, a także swobodnie zmieniać ich konfigurację. Dzięki temu, straż pożarna marki Janod, pozwala dzieciom na kreowanie wielu scenariuszy, rozwijając ich wyobraźnie.

Drewniany zestaw śniadaniowy z expressem do kawy

Zabawka, która umili każdy posiłek, rozwijając przy okazji umiejetność współpracy i dzielenia się.

Kto z nas nie lubił zabaw pt: „czy zrobić Ci kawkę, a może herbatkę”?Przyznam Wam, że taka kawa (której w filiżance brak), czy drewniany tost, a może croissant podany z rąk dziecka, to uczucie przyjemniejsze od prawdziwego posiłku.

Rakieta

Zabawka, która jest chyba najbardziej kultową wśród wszystkich zabawek francuskiej marki Janod. Pamiętam, że przy pierwszym kontakcie z rakietą Janoda, chwilę zastanawiałam się, co w niej takiego szczególnego, że ta zabawka jest takim bestsellerem.

Po otwarciu pudełka odpowiedź nasunęła się od razu. Wykonanie, drewno, pomysłowość i wbudowane magnesy, dzięki którym dziecko bawi się kreatywnie rozwijając wyobraźnie i pomysłowość.

Dwustronne plansze do nauki pisania Essentiel

Zestaw, który skradł moje serce. Janod nie przestaje zaskakiwać, wciąż się rozwija i pojawiają się zabawki dla dzieci starszych, które rozpoczynają swoją przygodę z nauką.

W zestawie znajdziemy 30 grubych kart, na których po jednej stronie znajdują się szorstkie w dotyku litery (tu możemy pobawić się w zabawę odgadywania liter z zamkniętymi oczami), po drugiej natomiast linijki z literkami do rysowania. Marker, który jest w zestawie jest zmywalny, a całość uzupełniona jest gąbka do jego zmywania.

Podsumowując, zabawki Janod goszczą w naszym domu już od paru dobrych lat i jestem przekonana, że jeszcze zobaczymy u nas kilka, fajnych nowości tej marki. Te którymi przestanie bawić się Antoś powędrują w inne, dziecięce ręce.