inkBOOK Calypso Plus – ewolucja w dobrym kierunku.

Całkiem niedawno dzieliliśmy się wrażeniami z korzystania z czytnika ebooków polskiej marki INKBook. Byliśmy zaskoczeni – szczególnie Dorka – jak przyjazne jest to urządzenie i jak niewiele trzeba by przekonać się do wygody, którą oferuje cyfrowe czytanie. Dlatego, kiedy dobiegły nas informacje o premierze nowego modelu tego czytnika – inkBOOK Calypso Plus, zainteresowaliśmy się tym faktem nie mniej niż premierą nowego iPhone’a. 😉 

Spodziewaliśmy się zmiany raczej stylistycznej, lub kosmetycznych modyfikacji technicznych, ale okazało się, że nowy model zmienił się o wiele bardziej.

inkBOOK Calypso Plus
inkBOOK Calypso Plus Rose

Oto cechy wyróżniające inkBOOK Calypso Plus:

  • szybsze działanie za sprawą nowego procesora i większej ilości pamięci RAM
  • nowsza wersja systemu operacyjnego Android – ułatwia obsługę urządzenia
  • dodano funkcjonalność odtwarzania audiobooków oraz plików audio
  • obsługa Bluetooth – można podłączyć do słuchawek bezprzewodowych lub głośnika BT
  • dodano przycisk fizyczny HOME
  • zmiana przycisków do przewracania stron
  • szeroka gama kolorystyczna obudowy
  • mamy wrażenie, że ekran jest teraz jeszcze czytelniejszy/wyraźniejszy

Wizualnie inkBOOK Calypso Plus wygląda bardzo podobnie do PrimeHD, ale z miejsca odczuliśmy bardzo dużą różnicę w reakcjach czytnika na polecenia. Wszystko działa zdecydowanie szybciej. W pierwszej wersji ta relatywnie niższa prędkość działania nie przeszkadzała (czytanie to zajęcie relaksujące), ale nie da się nie zauważyć tutaj ogromnej poprawy. Jak się okazuje, jako rodzice jesteśmy dosyć wyczuleni na tę cechę, bo np. nasze dzieci reagują na polecenie z ogromnym opóźnieniem… jeśli w ogóle. 😉

inkBOOK Calypso Plus
Czytnik inkBOOK Calypso Plus

Bardzo spodobało nam się dorzucenie do Inkbooka możliwości odtwarzania audiobooków. Większość bibliotek, które można abonować, mają w pakiecie dostęp zarówno do ebooków, jak i sporego katalogu audiobooków. To otwiera zupełnie nowe możliwości konsumowania literatury – w takich sytuacjach jak prowadzenie auta, lub jazda na rowerze. Dodatkowo czytnik obsługuje odtwarzanie plików audio wgranych do pamięci urządzenia, więc nie musimy rezygnować ze słuchania książek w miejscach pozbawionych internetu.

Fajnie obserwować jak polski inkBOOK sukcesywnie udoskonala swoje produkty. Kibicujemy dalszej ewolucji, a tymczasem my już nie możemy doczekać się wiosny i relaksu z książką (elektroniczną) w ręku lub audiobookiem w uszach. Jeśli i Wy zainteresowaliście się inkBOOKiem, to zachęcam do skorzystania z specjalnego kodu rabatowego promo21 dla czytelników FamilyGoals.pl. Dzięki tej promocji będziecie mogli kupić czytnik wraz z etui w cenie samego czytnika (czyli zaoszczędzicie 79zł), a dodatkowo uzyskacie 2 miesiące w usłudze Legimi za darmo (kod aktywacyjny) oraz otrzymacie bawełnianą torbę i wysyłkę gratis.

A jeśli macie ochotę to zapraszam do skorzystania z mojego linka afiliacyjnego. Wówczas 4% z wartości Waszych zakupów trafi do nas i cała ta kwota zostanie przekazana na wsparcie podopiecznych fundacji SIEPOMAGA.PL.

Dodaj komentarz