Klasycznie i komfortowo – to nigdy nie wyjdzie z mody

Klasyka – kiedyś kojarzyłam ją głównie ze stylem tańca, który wykładano mi w szkole baletowej. Dziś mogę przyznać, że polubiłam się z tym pojęciem także w innych sferach i z każdym dniem klasyka coraz mocniej wypełnia moje życie.

Nigdy nie przywiązywałam większej wagi do swoich codziennych stylizacji i raczej nie szłam z nurtem modnych rzeczy w danym sezonie. Zazwyczaj priorytetem była dla mnie wygoda. Kiedy miałam wyjścia publiczne to oczywiście korzystałam z rad mojej serdecznej koleżanki Magdy (Pozdrawiam Cię Madziu!), ale jeśli w czymś nie czułam się komfortowo to raczej nikomu nie udałoby się mnie przekonać do ubrania się w dany sposób. To się raczej nigdy nie zmieni.

Klasyka jest fajna, bo ją znamy – czujemy się w niej komfortowo i bezpieczenie, bo już kiedyś ktoś ją za taką uznał. Nie odkrywamy na nowo, lecz “odgrzewamy”, a cała radość i oryginalność polega na wykorzystaniu klasyki tam, gdzie jest ona nieoczekiwana. Na przykład – w centrum Warszawy, szanse na to, że naszą uwagę zwróci nowy luksusowy samochód, są o wiele mniejsze niż, gdyby koło nas przejechał piękny, zadbany Fiat 125p lub Syrenka. To przełamanie obecnych trendów może być prawdziwą egzotyką i niesamowitą zabawą. Stylizacja, którą za chwilę Wam opiszę nie raz była widoczna na zdjęciach mojej Mamy sprzed dobrych kilkunastu lat. Wygodne sztruksy, dobrej jakości golf i oversizow’a marynarka. Do dziś takie komplety są u mojej mamy w szafie.

Ja przyznam, że tych rzeczy zawsze mi brakowało, bo zdecydowanie lepiej czułam się w bluzach i jeansach, ale jak mawiał klasyk: “kobieta zmienną jest”. Marynarka w kratkę była, jest i będzie modna zawsze. Sprawdzi się w każdej konfiguracji, więc śmiało można powiedzieć, że to must have każdej szafy. Ja w tej stylizacji wybrałam szary golf, ale możecie tu założyć zwykły t-shirt czy koszulę. Ja wybrałabym gładką, bo jestem w modzie raczej zachowawcza, ale nie zdziwiłabym się gdybym zobaczyła w modowych gazetach połączenie marynarki w kratę z koszulą w mazaje, kropki czy biedronki. Podobno modą należy się bawić 😉 Nie mogło obyć się bez ponadczasowych sztruksów, które można nosić na wiele sposobów. Do obuwia sportowego, czy jak ja wybrałam do obuwia na obcasie. Szczerze mówiąc, w tym przypadku sugerowałam się pogodą, ale możemy się umówić, ze bliżej wiosennych dni, pokaże się Wam w tym samym zestawie w obuwiu sportowym✌🏻

Marynarka: Aggi
Golf: Aggi
Spodnie: Aggi
Torebka: Sabrina Pilewicz
Buty: Carinii

Dodaj komentarz