Pomysły na prezenty świąteczne dla maluchów w 2020.

Jeśli ktoś z Was nie ma jeszcze pomysłu na świąteczne prezenty dla swoich pociech, to ten wpis z pewnością zainteresuje tych z Was, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym.

Piramida, wieża okrągła, staw.

Fantastyczna zabawka marki Janod, która angażuje w zabawę zarówno całą rodzinę jak i samo dziecko, które wierzcie mi, tak skupia się na jej budowaniu, że rodzic spokojnie ma czas na upragnioną kawę.

Jest to doskonała zabawka, sprawiająca dziecku dużo radości zarówno w budowaniu jak i przewracaniu konstrukcji. Piramida wykonana jest z 10 klocków w kształcie tub. Klocki są bardzo dobrze wykonane, są lekkie i mają zróżnicowane wielkości, aby można było je układać jeden na drugim.

Na górnych ściankach, umieszczone są cyfry od 1 do 10, a na ich ściankach znajdują się piękne, kolorowe obrazki podwodnych i żyjących nad wodą stworzeń tj. żaby, kijanki, kaczki, ryby czy (ulubione Antka) ślimaki.

Zestaw magnetyczny do łowienia ryb.

Gra zręcznościowa, która przede wszystkim ma na celu ćwiczenie koordynacji ruchowej i cierpliwości. Idealna zabawka dla dwóch osób, jak i całej rodziny. Zestaw zapakowany jest w metalowe, estetyczne pudełko w kształcie sardynki, które dodatkowo może pełnić funkcje ozdobną. 

Do zabawy mamy dwie wędki, zakończone magnesami, oraz 10 kolorowych rybek, które dziecko ma za zadanie złowić. Uwierzcie mi, że obserwacja min Antka, któremu uda się złowić wszystkie 10 rybek do pudełka jest bezcenna.

Gra zręcznościowa szalone patyczki.

Wspaniała gra dla dzieci i dorosłych, która rozwija koncentrację, planowanie i zręczność. Celem gry jest wyciągnięcie przez graczy jak największej ilości patyczków w taki sposób aby dysk nie dotknął stołu. Gracz, który doprowadzi do jego upadku – przegrywa.

Drewniana układanka, paw.

Zabawka, której celem jest rozwijanie liczenia, czytania, pisania, chęci odkrywania i eksperymentowania. Kolorowa układanka składa się z niebieskiego pawia, umieszczonego na obrotowej podstawce na której ukazują się cyfry, które dziecko ma za zadanie odnaleźć na piórach. Każde z kolorowych piór przedstawia jedną cyfrę na dwa sposoby – za pomocą znaku oraz odpowiedniej ilości kropek. Bardzo fajna zabawa angażująca dziecko i rodzica.

Zestaw kreatywny, małe zwierzątka.

Zestaw kreatywny, który sprawdzi się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Szycie, zaplatanie, wycinanie i klejenie to chyba dla każdego dziecka angażująca, wyciszająca i satysfakcjonuąca zabawa. Dla nas – rodziców, to wspaniała możliwość spędzenia twórczego czasu z dzieckiem.

Zestaw zawiera wszystkie potrzebne elementy do stworzenia króliczka, liska czy kotka. My zabieramy się czym prędzej za pracę, ponieważ w tym roku potraktujemy ten zestaw jako dodatkowe ozdoby na naszej choince.

Zestaw kreatywny do zdrapywania

W zestawie znajdziemy 10 kwadratowych plansz, które przedstawiają jelenia, tygrysa, lisa, słonia, wilka, papugę, lwa, zebrę, pandę i niedźwiedzia. Obrazki przedstawione są jedynie z graficznymi konturami zwierząt, które ukazują się dopiero po precyzyjnym zdrapywaniu wierzchniej warstwy. Do zdrapywania służy nam drewniany patyczek, dołączony do zestawu. Praca z tymi planszami świetnie kształtuje koordynację ręka-oko, poprawia sprawność manualną i przede wszystkim uczy koncentracji. Zaznaczę jeszcze, że bardzo wyciszają dziecko. 😉

Plecak Scoot and Ride 

Ultralekki plecak, który jest świetnym dopełnieniem do kompletu hulajnogi i kasku tej samej firmy. To co warte podkreślenia, wykonany jest z łatwego do czyszczenia materiału PET, pochodzącego z recyklingu. Plecak posiada odblaskowe elementy, które świetnie przydadzą się podczas wycieczek po zmroku. Mamy tutaj odpowiednia ilość przegródek, kieszonek, w które dziecko może schować swoje drobiazgi (u nas na te chwilę w każdej przegródce możemy znaleźć resoraki albo pieski z Psiego Patrolu).

Dodatkowym plusem są magnetyczne zapięcia umieszczone w trzech miejscach – w pasie piersiowym (przy górnym uchwycie plecaka) i z przodu na wysuwanej taśmie, jako przeznaczenie do zaczepienia kasku. Jeśli myślicie o skompletowaniu całości razem z hulajnogą Scoot and Ride to zajrzyjcie do naszej recenzji pod linkiem <<LINK>>.

Dodaj komentarz