Prezenty na dzień dziecka – zabawki godne polecenia

Dzień Dziecka – kiedyś kojarzył mi się z tabliczką dobrej czekolady oraz z wyjściem z rodzicami i bratem na puchary lodowe w takich metalowych miseczkach z obowiązkową rurką i bitą śmietaną. Dziś prezenty wyglądają zupełnie inaczej. W ofercie jest nadmiar zabawek i paradoksalnie trudno cokolwiek wybrać. Zamiast google’ować i wertować opinie, warto skorzystać ze starej sprawdzonej instytucji polecenia innych rodziców. Jako mama dwóch chłopców (w wieku 6 i 1,5) przedstawiam Wam kilka nowości zabawkowych, które poznaliśmy, sprawdziliśmy i możemy polecić.

W domu

Zawsze wiernie polecam wszelkiego rodzaju puzzle, które stymulują pamięć, koncentrację i sprawność manualną już od najmłodszych lat. Ułożenie zestawu puzzli edukacyjnych Układ Słoneczny firmy MUDPUPPY, pomaga dziecku poznać najważniejsze elementy układu słonecznego. Dodatkowym plusem są dwustronne elementy – na ich odwrocie znajduje się nazwa danego ciała niebieskiego w 3 językach: francuskim, hiszpańskim i niemieckim.

Kolejną ciekawą propozycją jest drewniana rakieta francuskiej firmy JANOD. Rakieta składa się z 6 elementów, z których każdy ma wbudowany magnes. Po właściwym ułożeniu, powstaje kolorowa rakieta w kształcie marchewki z ukrytym w środku króliczkiem. Zabawka ta uczy precyzji, rozwija zdolności manualne, rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka. W naszym przypadku marchewkowa rakieta idealnie sprawdza się do wyciszenia przed snem.

W kąpieli

Nie od dziś wiadomo, że kąpiel to też okazja do zabawy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w kąpieli można układać puzzle. W pierwszej kolejności mapa świata firmy Janod. Puzzle składają się z 28 elementów. Dodatkowo, do zestawu dołączone są cztery oddzielne elementy (łódź, statek, samolot, rakieta), którymi można podróżować po ułożonym świecie. Podczas zabawy dziecko dowie się jakie są kontynenty oraz jakie charakterystyczne zwierzęta zamieszkują dany kontynent. Zabawa i nauka w jednym!
Kolejne puzzle idealnie sprawdzające się w wannie to piankowe puzzle firmy Quut. Puzzle można ze sobą łączyć w pary, przyklejać do powierzchni wanny czy glazury i układać na różne sposoby, jak tylko podpowie wyobraźnia dziecka. Ogromny plus za poręczne rozmiary dla małych, dziecięcych rączek, estetykę wykonania oraz trwałość.

Na zewnątrz

Kolejny produkt wart polecenia również pochodzi z oferty marki Quut i umili chwile podczas zabawy w piaskownicy, na plaży ( nie możemy się doczekać), w domu, czy w ogrodzie (tak jak w przypadku Leonarda, kiedy robił porządki w ogrodzie babci). Kompletując zestaw możemy wybrać wiaderko, konewkę, grabki i łopatkę. Konewki dodatkowo mogą posłużyć za estetyczną ozdobę domu, którą możecie wykorzystać do podlewania kwiatów czy ziół w doniczkach, a wiaderko może posłużyć za oryginalny wazon. Markę QUUT poznaliśmy dopiero w tym roku, ale jesteśmy przekonani, że będziemy często sprawdzać ofertę tej marki, ponieważ poza wyróżniającą się jakością, są proste, piękne i ponadczasowe.

Na zakończenie, to co dzieci lubią najbardziej, czyli zabawy w kuchnię. Piękna, stylowa kuchnia Janod. Chłopaki z radością naśladują kuchenne rutyny dorosłych na swoim mini-zestawie. Kuchnia, utrzymana jest w naturalnym odcieniu drewna z białymi i szarymi detalami. Do zestawu, dołączone są dwa 3-elementowe zestawy naklejek do jej indywidualnego ozdabiania, więc możemy dać dziecku dowolność wyboru. Do kuchni możemy dobrać przepiękny zestaw filiżanek, dzbanuszka i podstawek.
Z przyjemnością obserwujemy zabawę naszych dzieci, która dodatkowo rozwija umiejętność współpracy i dzielenia się, a także wyobraźnię, pomysłowość i kreatywność. Nam rodzicom pozostaje delektować się najlepiej przyrządzoną herbatą z drewnianym ciastkiem.

3 komentarze

Dodaj komentarz